تبلیغات
« انتخابات تجلی حماسه سیاسی » - دسیسه های دشمنان و روش مقابله با آن
« انتخابات تجلی حماسه سیاسی »
به همراه گزیده ای از صحبت های کاندیدهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری
Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
درباره وبلاگ


با عرض سلام به دوستان عزیز. این سایت برای بررسی کردن ویژگی های یک کاندید مناسب از نظر قران و مردم و بزرگان جامعه اسلامی و همچنین نشان دادن اقتدار ملت با شکوه ایران در انتخابات تدوین گردیده که در ادامه بعضی از سخنان این کاندیدها را برای اطلاع شما از رویکرد های آنان قرار میدهیم خاطر نشان میکنم برای دریافت کتاب های الکترونیکی بعضی از این افراد به قسمت دانلودها مراجعه فرمایید ممنون. به امید آینده ای
شکوهمند برای کشور عزیزمان ایران که در سایه ولایت فقیه استوارتر از همیشه گردد. التماس دعا خدانگهدار

مدیر وبلاگ : احمد بریمی پور
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما مهم ترین مشکلی که باید در کشور حل شود چیست؟


دشمن به دلیل ماهیت سلطه گری و خوی استکباری، در صدد رسیدن به هدف خود بوده و در این راه از هیچ تلاشی هم فروگذار نخواهد کرد اما تفاوت تلاش دشمن با دیگر تلاش ها در توطئه آمیز بودن اقداماتش متناسب با بسترها و زمینه ها می باشد انتخابات با توجه به تجربیات دشمن سلطه گر بستر مناسبی برای کینه توزی آن می باشد واز طرفی انتخابات در ایران اسلامی نقطه قوتی محسوب می شود که کشور عزیز ما را به الگو تبدیل نموده است و همین موضوع عداوت دشمنان را به اوج رسانده است. راه خنثی سازی اقدامات دشمن حضور گسترده در انتخابات است."انتخابات یكى از آزمونهاى بزرگ ملت ایران در مقابل چشم دشمنان است؛ به همین جهت روى انتخابات ما حساسند. ...، دستگاههاى تبلیغاتى دشمنان ملت ایران، با یك شیب ملایمى شروع كردند علیه این انتخابات حرف زدن و اقدام كردن و مطلب ساختن؛ دستگاههاى امنیتى‏شان هم مشغول شدند به خبرگیرى و گمانه‏زنى و پیشنهاد دادن. روى این انتخابات حساسند. امروز هم شما وقتى به خبرهاى رسانه‏هاى گوناگون خارجى - كه بسیارى از اینها دل پركینه و پردشمنى‏اى نسبت به ملت ایران دارند - نگاه كنید، خواهید دید نسبت به انتخابات ما بى‏تفاوت نیستند و سعى میكنند اغراض خودشان را عمل كنند. این اغراض چیست؟ در درجه‏ى اول، هدفشان تعطیل شدن انتخابات است كه انتخابات نباشد. در یك دوره‏اى سعى كردند انتخابات مجلس شوراى اسلامى را به انواع و اقسام حیله‏ها متوقف كنند. خداى متعال نخواست و اراده‏ى مردان مؤمن نگذاشت؛ نتوانستند. از این مأیوسند كه انتخابات را بكلى تعطیل كنند. در درجه‏ى بعد، هدفشان این است كه انتخابات سبك و سرد برگزار بشود. میخواهند ملت ایران حضور فعالى در انتخابات نداشته باشد.
 ملت عزیز ایران! من به شما عرض میكنم، درست در نقطه‏ى مقابل خواست دشمنان، همه‏ى ما باید در انتخابات حضور فعالى داشته باشیم. انتخابات آبروى ملى ماست؛ انتخابات یكى از شاخصهاى رشد ملى ماست؛ انتخابات وسیله‏اى براى عزت ملى است. وقتى ببینند كه ملت ایران با شور و با شعور و با درك كامل و آگاهى پاى صندوقهاى رأى میروند، معنایش چیست؟ معنایش این است ملت براى خود حق و توان تصمیم‏گیرى قائل است؛ میخواهد در آینده‏ى كشور اثر بگذارد و مسئولان كشور و مدیران اصلى كشور را انتخاب كند. انتخاب رئیس جمهور یعنى انتخاب رئیس قوه‏ى مجریه و كسى كه اغلب امكانات كشور در اختیار اوست. و مى‏بینید اگر چنانچه رئیس جمهورى شور و نشاط و شوق و اراده داشته باشد، چه خدمات بزرگى را براى این كشور انجام میدهد؛ میخواهند این نباشد. من عرض میكنم: همه باید اصرار داشته باشید كه در انتخابات شركت كنید. به نظر من مسئله‏ى اول در انتخابات، مسئله‏ى انتخاب این شخص یا آن شخص نیست؛ مسئله‏ى اول، مسئله‏ى حضور شماست. حضور شماست كه نظام را تحكیم میكند، پایه‏هاى نظام را مستحكم میكند، آبروى ملت ایران را زیاد میكند، استقامت كشور را در مقابل دشمنى‏ها زیاد میكند و دشمن را از طمع ورزیدن به كشور و از فكر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف میكند. این یك مسئله‏ى بسیار مهم است؛ پس مسئله‏ى اول، شركت در انتخابات است در آینده نزدیكى ملت ایران انتخابات مجلس را دارد. من لازم مى‌دانم در باب انتخابات مجلس، به همه - بخصوص به شما جوانان - نكاتى را بگویم. اگر چه بحمداللَّه ملت ما از خیلى از مسائل آگاه است، لیكن تذكّر این نكات عیبى ندارد. این انتخابات مهمّ است؛ هم براى ملت ایران مهمّ است، هم براى دشمن. براى ملت ایران چه چیزى اهمیت دارد؟ براى ملت ایران اهمیت دارد كه بعد از گذشت بیست سال، در صحنه سیاسى كشور، یك حضور قوى، پُرنشاط و پُرشور داشته باشد و با رأى و اراده خود، قوه مقنّنه‌اش را شكل دهد. براى دشمن چرا مهمّ است؟ دشمن اوّلاً مایل است كه در این انتخابات، مردم حضور چشمگیرى پیدا نكنند، تا بتواند بگوید كه مردم با انقلاب و نظامشان قهرند! ثانیاً مى‌خواهد كه مردم تحت تأثیر غوغاها و تهمت‌زنیها و هوچیگریها، دچار دهشت شوند و نتوانند نمایندگان حقیقى خودشان را به مجلس بفرستند؛ تحت تأثیر تبلیغات فریبنده و رنگین قرار گیرند و نتوانند عناصرى را كه به آنها دل مى‌بندند و اطمینان مى‌كنند، پیدا كنند و به مجلس بفرستند. لذا اخیراً شنیدید كه یكى از این حضرات امریكایى، باز اظهار وجود كرده و گفته ما در انتظاریم ببینیم انتخابات مجلس ایران چگونه خواهد شد! خیلى خوب؛ در انتظار باشید تا ببینید ملت ایران چگونه یك بار دیگر توى دهن شما خواهد زد! البته من قبلاً هم خبرهایى داشتم كه همینها - عمدتاً امریكاییها و بعضى از دست‌نشاندگانشان در بعضى جاهاى دیگر - در مجالس خصوصى نشستند و گفتند كه ما منتظر انتخابات ایران هستیم؛ اما حالا این جناب، باز سادگى كرد و یك بار دیگر مطالب مجالس خصوصى را در مجالس عمومى گفت و در مقابل ملت ایران مشت خود و همكارانش را باز كرد! مى‌خواهند دخالت كنند؛ چشم دوخته‌اند و طمع دارند؛ اما بدانند كه ملت ایران هوشیار است.

برای مقابله با توطئه، ترفند ها و اقدامات فراوان روانی دشمن نیاز به هوشمندی و هوشیاری است که همیشه توسط، حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و جانشین خلف او حضرت سیدعلی در فراز و نشیب سی وسه ساله انقلاب به آن امر نموده اند و مدام تاکید و یادآوری شده است نباید از دشمن غافل شد. به ویژه در ایام انتخابات.  "همه باید هوشیار باشند؛ هم دست‌اندركاران، هم اشخاص و عناصر سیاسى و هم همه آحاد ملت. دست‌اندركاران انتخابات باید با هوشیارى تمام، كار خودشان را طورى به‌انجام برسانند كه هیچ خدشه‌اى در كار آنها وارد نشود؛ یعنى قانون را رعایت كنند. ...در مورد آحاد مردم و چهره‌ها و شخصیتهاى سیاسى، آنچه مهمّ است، این است كه انتخابات باید در فضایى انجام گیرد كه هم پُر شور و زنده و با نشاط باشد، هم آرام و متین باشد؛ یعنى شور و نشاط باشد، اما تشنّج نباشد؛ متانت و آرامش و اطمینان و استقرار باشد. این فضاى مطلوب انتخابات است. هركس این‌طور عمل كند، خدمت كرده است؛ هركس عكس این عمل كند، یا مردم را نسبت به انتخابات بدبین كند، یا آنها را از نتایج انتخابات ناامید كند، یا فضا را با شایعه‌پراكنى و تهمت‌زنى و درگیریهاى دروغین ملتهب كند و از آرامش بیرون بیاورد، خیانت كرده است؛ هركس مى‌خواهد باشد؛ این را همه بدانند. مردم با دقّت نگاه مى‌كنند و در این قضایا، دوستان و دشمنان و خیرخواهان و بدخواهان خود را مى‌شناسند. خیرخواه آن كسى است كه فضا را با نشاط و با شور نگه مى‌دارد و در عین حال با حرفهاى آرامش‌بخش خود، فضا را براى انتخابات آماده مى‌كند تا مردم بیایند و در انتخابات شركت كنند. ان‌شاءاللَّه این انتخابات، از انتخاباتهاى قبلى هم بالاتر و پُرشورتر باشد و تعداد شركت كنندگان بیشتر باشند. آدمِ بدخواه و بددل كسى است كه اوّلاً نیش مى‌زند كه مردم را بدبین كند، بعد هم فضا را ملتهب مى‌كند؛ یعنى فضاى تهمت، فضاى بدبینى و فضاى تشنّج سیاسى درست مى‌كند؛ اینها بسیار بد است. بعضى طرفدار این هستند كه همیشه دعوا وجود داشته باشد! چرا باید دعوا باشد؟! یك ملت در سایه دعواى بین خود، به جایى نمى‌رسد. یك ملت هرچه مى‌خواهد و هر آرزویى كه دارد، با اتّحاد، با وحدت، با همدلى و با همدستى، به آن آرزوها مى‌رسد. چرا بعضى همه تلاششان این است كه دلها را با هم بد كنند؛ دلها را پُر از كینه از هم بكنند و دائماً علیه یكدیگر جوّ تهمت به‌وجود آورند؟! چه چیزى براى مملكت و ملت و آینده و نظام به‌دست مى‌آید، جز این‌كه دستشان از حقایق و از صفا و امانت و صداقت خالى است؟! مى‌خواهند چیزى گفته باشند؛ این‌طورى حرف مى‌زنند؛ این‌طورى مى‌نویسند! باید فضاى كشور را به سمت همدلىِ پُرنشاط و پُرشور پیش ببرند؛ وظیفه همه است.

تکرار حرف دشمن از سوی برخی عناصر داخلی در راستای اهداف دشمن قابل ارزیابی است چون افراد خیر خواه و نخبه یا خواص جامعه باید تشخیص خیر و شر را داشته باشند  اگر خلاف این باشد به آنان نمی توان نخبه اطلاق کرد. "دشمن این حرفها را براى تحقیر ملت بزرگ ایران بر زبان مى‏آورد و متأسفانه كسانی كه پس از انقلاب بارها شاهد حضور آزادانه، مؤمنانه و پرشور و آگاهانه ملت در انتخابات مختلف بوده‏اند، همین حرفهاى ظالمانه را تكرار مى‏كنند. ...در بسیارى از كشورهایى كه داعیه دمكراسى دارند مردم در انتخاباتى حزبى به كسانى رأى مى‏دهند كه در برخى مواقع فقط نام او را آن هم در دوران تبلیغات شنیده‏اند اما در ایران هیچ حزبى قادر نیست مردم را به اینگونه رأى دادن مجبور كند.

"...البته برخى افراد تلاش مى‏كنند با تحقیر احساسات عمومى و عوام‏گرایى خواندن این احساسات پرشور، به احزاب نقشى همچون احزاب امریكا و برخى كشورهاى اروپایى بدهند تا چند مسئول حزبى با بده بستانهاى سیاسى و اقتصادى به جاى عموم مردم تصمیم بگیرند و ملت هم چشم بسته به فرد مورد نظر آنان رأى بدهند اما این نقشه، تاكنون در ایران موفق نبوده و نخواهد بود.

دشمن سعی می کند خواص و نخبگان جامعه را که به نوعی برای دیگر آحاد ملت الگو هستند را هدف و آماج توطئه‌‌هاى خود قراردهد."دشمن انواع و اقسام کار را میکند؛ انواع و اقسام فعالیت را میکند؛ عمده هم امروز به گمان من، هدف و آماج توطئه‌‌هاى دشمن، خواص است؛ آماج دشمن، خواص است. مى‌‌نشینند طراحى میکنند تا ذهن خواص را عوض کنند؛ براى اینکه بتوانند مردم را بکشانند؛ چون خواص تأثیر میگذارند و در عموم مردم نفوذ کلمه دارند. به نظر من یکى از وظائف اصلى امروز ما و شما، همین است: ما بصیرت خودمان را در مسائل گوناگون تقویت کنیم و بتوانیم ان‌‌شاءاللَّه بصیرت مخاطبان و مستمعان خودمان را هم زیاد بکنیم.

از دشمن انتظارى جز دشمنى نیست دشمن براساس منافع خود در صدد ضربه زدن است که بیشترین تمرکزش هم تاثیرشکننده و مخرب بر همراهی مردم با نظام است. "یكى از دشمنى‏ها همین است كه این پدیده‏ى با ارزشِ تأثیر حضور مردم و نقش‏آفرینى مردم در اداره‏ى كشور و مدیریت كشور را در تبلیغات خودشان نفى كنند یا ندیده بگیرند یا انكار كنند. بارها و بارها در اظهارات صریحشان، در اظهارات كنایه‏آمیزشان، در انتخابات كشورمان خدشه كردند. نه؛ انتخابات كشور ما از انتخابات اكثر این كشورهاى مدعى دمكراسى، هم آزادتر است، هم پرشورتر است، هم انگیزه‏ى مردم در این انتخابات بیشتر است. انتخابات پرشور، انتخابات خوب، سالم. دشمن خدشه میكند. از دشمن انتظارى هم جز دشمنى نیست؛ چه انتظارى هست؟ بى‏توقعى از دوستان است. بى‏توقعى از كسانى است كه جزو این ملتند؛ واقعیات را دارند مى‏بینند؛ مى‏بینند كه این انتخابات چگونه سالم و متقن انجام میگیرد، در عین حال، همان حرفى را كه دشمن میزند، اینها هم میزنند! من انتظارم این است: كسانى كه با ملت ایرانند، جزو ملت ایرانند، توقع دارند ملت ایران به آنها توجه كنند، اینها دیگر علیه ملت ایران حرف نزنند و انتخابات ملت ایران را زیر سؤال نبرند. مرتب تكرار نكنند كه آقا این انتخابات سالم نیست؛ انتخابات، انتخابات نیست. چرا دروغ میگویند؟ چرا بى‏انصافى میكنند؟ چرا خلاف واقع میگویند؟ چرا این همه زحماتى را كه این ملت و مسئولین در طول این سالهاى متمادى متحمل شدند، ندیده میگیرند؟ چرا؟ چرا ناسپاسى میكنند؟

شناخت دشمن و رصد مستمر اقدامات آن از اصول اساسی برای مقابله محسوب شده و باید برای ورود به میدان مبارزه کمر همت را محکم بست. از ابزار مهم برای ورود به میدان نبرد نرم داشتن بصیرت و اهتمام به بصیرت افزایی در دیگران است."باید دشمنى‌ها را شناخت. مشكل ما این است. اینكه بنده مسئله‌ى بصیرت را براى خواص تكرار میكنم، به خاطر این است. گاهى اوقات غفلت میشود از دشمنى‌هائى كه با اساس دارد میشود؛ اینها را حمل میكنند به مسائل جزئى. ما در صدر مشروطه هم متأسفانه همین معنا را داشتیم. در صدر مشروطه هم علماى بزرگى بودند - كه من اسم نمى‌آورم؛ همه میشناسید، معروفند - كه اینها ندیدند توطئه‌اى را كه آن روز غربزدگان و به اصطلاح روشنفكرانى كه تحت تأثیر غرب بودند، مغلوب تفكرات غرب بودند، طراحى میكردند؛ توجه نكردند كه حرفهائى كه اینها دارند در مجلس شوراى ملىِ آن زمان میزنند، یا در مطبوعاتشان مینویسند، مبارزه‌ى با اسلام است؛ این را توجه نكردند، مماشات كردند. نتیجه این شد كه كسى كه میدانست و میفهمید - مثل مرحوم شیخ فضل‌اللَّه نورى - جلوى چشم آنها به دار زده شد و اینها حساسیتى پیدا نكردند؛ بعد خود آنهائى هم كه به این حساسیت اهمیت و بها نداده بودند، بعد از شیخ فضل‌اللَّه مورد تعرض و تطاول و تهتك آنها قرار گرفتند و سیلى آنها را خوردند؛ بعضى جانشان را از دست دادند، بعضى آبرویشان را از دست دادند. این اشتباهى است كه آنجا انجام گرفت؛ این اشتباه را ما نباید انجام بدهیم.[7]

"مظهر این مردم‏سالاری مجلس شورای اسلامی است هم «شورا» است هم «اسلامی» است هم انتخاب مردم است هم جهتگیری اسلامی است که در اصول متعدد قانون اساسی و در سوگند نمایندگی آشکار است این الگو بی‏نظیر است البته طبیعی است که علیه آن تبلیغات کنند به تعبیر بازاری‏ها توی سر جنس بزنند و سعی کنند آن را از چشمها بیندازند و بی‏ارزش وانمود کنند این یک ترفندِ شناخته شده است در دنیا عالی‏ترین دستاوردها و میراثهای فرهنگی یک ملت را گاهی کوچک می‏کنند و آن ملت را از آن دستاوردها بیزار می‏کنند در دنیا این کارِ شناخته‏شده‏یی است اما حقیقت قضیه همین چیزی است که ما آن را حس می‏کنیم مجلس مهمترین مظهر مردم‏سالاری دینی است بنابراین از جایگاه خودتان غفلت نکنید توجه داشته باشید این‏جا کجاست و مجلس شورای اسلامی یعنی چه اهمیت تصمیم و موضعگیری را در این مجلس مورد غفلت قرار ندهید این‏جا مرکز و قله و به تعبیری ویترین مجموعه‏ی نظام اسلامی است که جلوی چشم قرار دارد.

"هرچه که براى ایران و ایرانى مایه‌ى عزت و قدرت و رفاه و راحتى است، آنها باهاش دشمنند؛ یکى‌اش همین انتخاباتى است که چند روز دیگر تجربه‌ى عظیم مردم ماست که بروند به پاى صندوقهاى رأى. با انتخابات شما اینها دشمنند؛ با اصل انتخابات دشمنند؛ با حضور پرشور و گسترده‌ى مردم در انتخابات دشمنند؛ با انتخاب آدمهاى اصلح و طرفدار حقوق مردم و متعبد و پایبند به مبانى اسلامى و ارزشهاى اسلامى مخالفند، دشمنند؛ چرا؟ چون میدانند اینها هم انتخابات، هم حضور گسترده‌ى مردم، هم حضور آدمهاى مناسب و شایسته در مجلس، به ضرر آنهاست؛ لذا مخالفت میکنند. هرجور مخالفتى که میتوانند میکنند؛ تبلیغات میکنند، رادیو به راه مى‌اندازند، در رادیوهاى گوناگونشان به خیال خودشان مردم را از انتخابات دلسرد میکنند - دارند به خیال خودشان کار میکنند - نتیجه هم ان‌شاءاللَّه کاملاً بعکس است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 23 شهریور 1396 10:33 ق.ظ
This article will help the internet users for setting up new web site or
even a weblog from start to end.
شنبه 17 تیر 1396 09:54 ق.ظ
We are a bunch of volunteers and opening a brand new scheme
in our community. Your site provided us with valuable information to work on. You have done a formidable activity and our whole community can be thankful to you.
یکشنبه 11 تیر 1396 08:47 ب.ظ
These are truly enormous ideas in concerning blogging. You
have touched some good things here. Any way keep up wrinting.
دوشنبه 5 تیر 1396 05:57 ق.ظ
First of all I want to say awesome blog! I had a quick question which I'd like
to ask if you don't mind. I was interested to know
how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
I've had a hard time clearing my mind in getting my thoughts out.
I do take pleasure in writing however it just seems like the
first 10 to 15 minutes tend to be wasted simply just trying to figure out how to begin. Any
ideas or hints? Many thanks!
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396 03:15 ب.ظ
Loving the information on this web site, you have done outstanding job on the content.
جمعه 25 فروردین 1396 06:33 ق.ظ
Hey! This post couldn't be written any better! Reading through this post reminds me of my old room mate!
He always kept chatting about this. I will forward this article to him.
Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"
کلیه حقوق این وبلاگ برای « انتخابات تجلی حماسه سیاسی » محفوظ است