تبلیغات
« انتخابات تجلی حماسه سیاسی » - انتخابات و ایجاد اعتماد در مردم
« انتخابات تجلی حماسه سیاسی »
به همراه گزیده ای از صحبت های کاندیدهای یازدهمین دوره ریاست جمهوری
Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/ Image Hosted by Free Photo Hosting at http://www.iranxm.com/
درباره وبلاگ


با عرض سلام به دوستان عزیز. این سایت برای بررسی کردن ویژگی های یک کاندید مناسب از نظر قران و مردم و بزرگان جامعه اسلامی و همچنین نشان دادن اقتدار ملت با شکوه ایران در انتخابات تدوین گردیده که در ادامه بعضی از سخنان این کاندیدها را برای اطلاع شما از رویکرد های آنان قرار میدهیم خاطر نشان میکنم برای دریافت کتاب های الکترونیکی بعضی از این افراد به قسمت دانلودها مراجعه فرمایید ممنون. به امید آینده ای
شکوهمند برای کشور عزیزمان ایران که در سایه ولایت فقیه استوارتر از همیشه گردد. التماس دعا خدانگهدار

مدیر وبلاگ : احمد بریمی پور
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما مهم ترین مشکلی که باید در کشور حل شود چیست؟


انتخابات در ایران نمایش حضور مردم در عرصه های مختلف کشور است. اعتماد ملی، انسجام و علائق مردم به نظام را در داخل کشور به نمایش می گذارد. بنابراین برای پیشبرد اهداف نظام انتخابات پشتوانه ای جدی است. برگزاری انتخابات متعدد، انتخاب آحاد مسئولان نظام به طور مستقیم و یا غیر مستقیم از طریق انتخابات و تقریبا به طور متوسط هر سال یک انتخابات در جمهوری اسلامی، سومین ویژگی انتخابات در ایران است. دسته بندی های سیاسی از یک طرف و عدم تعمیق تحزب گرایی صحیح از طرف دیگر، باعث ایجاد مخاطرات و چالش های زیادی برای کشور و مردم به ویژه همزمان با برگزاری انتخابات شده است. به جرأت می توان گفت مردم ایران احساس مثبت و بسیار خوب از برگزاری انتخابات دارند، و تاکنون فعالانه در سرنوشت کشور مشارکت داشته و یکی از مهم ترین و جدی ترین عرصه مشارکت سیاسی خود را انتخابات می دانند. نهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در دهه چهارم پیروزی انقلاب اسلامی ایران می تواند، یکی از پرشکوه‌ترین، رقابتی ترین و در همین حال حساس‌ترین انتخاباتی باشد که پیامدها و تأثیرات شگرفی بر امنیت ملی کشور در بر داشته باشد. این انتخابات با توجه به حوادث و حواشی انتخابات دهم که امکان برنامه ریزی و امید را برای به چالش کشیدن نظام از طریق انتخابات در غربی ها تقویت کرد. پس از اظهار نظرهای غربی ها و اقدامات مورد توجه کانون های تفکر در غرب می توان گفت، بروز حوادث انتخابات دهم ریاست جمهوری موجب گردید رهیافت انقلاب رنگی بعنوان یک گزینه موثر همچنان مورد توجه بیشتری قرار گیرد. و امید غرب در رهیافت فروپاشی از درون افزایش یافت. انتخابات برخوردار از مجموعه ای از ظرفیت های تهدیدزا و فرصت آفرین است. از یک طرف این انتخابات شاخصی برای ارزیابی ظرفیت های نافرمانی مدنی و قدرت بسیج اجتماعی جریانات تجدید نظر طلب است.از طرف دیگر سطح مقبولیت، کارآمدی و مشرکت سیاسی مردم را به نمایش می گذارد. به عبارتی انتخابات مجلس نهم می تواند به ویژه در شرایط حساس فعلی، هم میزان واگرایی سیاسی و هم میزان همگرایی سیاسی را به نمایش بگذارد. و یا می تواند، میزان چالش های امنیتی کشور و میزان قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذارد.

”پیشرفت هر جامعه ای تابع انسجام آن جامعه است. تا هنگامی که عناصر مختلف سیاسی، اقتصادی و به خصوص فرهنگی جامعه ای از انسجام و منطق درونی برخوردار نباشند؛ نمی توانند مجموعه آن جامعه را در مسیر پیشرفت، توسعه یافتگی و در نهایت، برخورداری از امنیتی پایدار سوق دهند. یکی از مؤلفه های مهم در ایجاد انسجام آحاد مردم یک جامعه، وجود حس مشترک مبنی بر داشتن منافع مشترک است. به طور معمول این حس در گذر زمان شکل می گیرد و هر چه ریشه در گذشته دورتر داشته باشد از استحکام بیشتری برخوردار است.

اگر بحث اعتماد را در شکلهای مختلف آن مورد بررسی قرار دهیم اعتماد به نفس مهمترین وجه آن می باشد که در نهادینه کردن مردم سالاری  دینی بسیار موثر و کار ساز بوده است که رهبر عزیز انقلاب از آن به عنوان بنای مبارک یاد نموده است. "انسان غصه میخورد كه بعضیها به خاطر ملاحظات سیاسى - ملاحظات جناحى باید بگویم - جورى حرف میزنند كه گوئى در این مملكت دموكراسى، مردم‌سالارى نیست. این بى‌انصافى است. بیست و هشت سال است كه این ملت هر سال به طور متوسط یك انتخابات دارد؛ انتخابات آزاد، انتخابات از روى عقلانیت، انتخابات با حضور گسترده‌ى مردم، داراى نوسان، با حضور گرایشهاى مختلف. چرا براى دلخوشى دشمنانمان كه سعى میكنند انكار كنند وجود دموكراسى در سایه‌ى اسلام را و مرتباً منفى‌بافى میكنند، ما هم همان حرفهاى آنها را تكرار كنیم؟ ملت ایران با اعتماد به نفس خود این بناى مبارك را گذاشت؛ توانست مردم‌سالارى را به وجود بیاورد، آن هم با یك شیوه‌ى تازه و بى‌سابقه؛ مردم‌سالارى دینى. در همه‌ى جاى دنیا دموكراسیها در یك چهارچوب قرار دارند. هیچ جا وجود ندارد كه یك دموكراسى‌اى باشد، اما به وسیله‌ى یك چهارچوب و یك هدفگذارى خاصى هدایت نشود؛ یا به وسیله‌ى احزاب است، یا به وسیله‌ى دستگاههاى قضائى است، یا به وسیله‌ى دستگاههاى خارج از دستگاه قضائى و اجرائى است. همه جاى دنیا اینجور است. ما این چهارچوب را اسلام قرار دادیم؛ چون ملت ایران ملت مسلمانند؛ چون ملت ایران مؤمنند. این شد مردم‌سالارى دینى، مردم‌سالارى اسلامى.

پیشرفت و ایستادگی نظام به دلیل حفظ اعتماد به نفس توسط ملت ایران رغم خورده است" همه جاى دنیا ملتها و دولتها تحت تأثیر هوچى‌بازیهاى تبلیغاتى دشمنانشان قرار میگیرند؛ ملت ایران تحت تأثیر هوچى‌بازیها قرار نگرفت. در قضیه‌ى مردم‌سالارى دینى، در بسیارى از قضایاى دیگر، در مسئله‌ى زنان، در مسئله‌ى شیوه‌هاى معمول ما در سیاست خارجى، در ارتباطمان با قطبهاى قدرت جهانى، در هیچ كدام از اینها، ملت ایران به خاطر هوچى‌بازیهاى تبلیغاتى منفعل نشد؛ راه خودش را عوض نكرد، بعد از این هم همین خواهد بود. من میگویم این اعتماد به نفس را ملت ایران باید حفظ كند.

یکی از وظایف و شاید بتوان گفت تکلیف برای خواص و نخبگان بالا بردن انگیزه و تقویت جنبه های روحی روانی آحاد مردم در شرایط مختلف کشور از جمله انتخابات می باشد که از طریق ارتقاء سطح اعتماد در بین مردم بوجود می آید. که رهبر انقلاب تحقق آن را به ترویج داروی اعتماد به نفس تشبیه نموده اند."من امروز میخواهم به شما و همه‌ى ملت ایران عرض بكنم ملت ما یكى از داروهاى بسیار لازم و مؤثرى كه نیاز دارد - داروى روحى و فكرى - و باید این را در میان خود توسعه و ترویج كند، داروى اعتماد به نفس است. ملت ایران باید اعتماد به نفسى را كه به بركت انقلاب و به بركت ایستادگى در میدان پرخطر انقلاب به دست آورد و بعد در میدان دفاع مقدس با همه‌ى آن مشكلات با ایستادگى خود، این اعتماد به نفس در او تقویت شد، این اعتماد به نفس را باید حفظ كند. این اعتماد به نفس، به ملت ایران این جرئت را، این همت را، این توانائى را میدهد كه این راه طولانىِ تا آرمانهاى ترسیم‌شده‌ى براى جامعه‌ى اسلامى را طى بكند؛ بدون او نمیشود. بدون اعتماد به نفس نمیشود این راه را رفت.

شناخت مسائل تضعیف کننده اعتماد و نقطه‌ى مقابل اعتماد به نفس از موضوعات مورد اهتمام خواص و نخبگان بشمار می رود." ما هر سال یك انتخابات داریم راه مى‌اندازیم؛ مگر غیر از این است؟ مگر مردم در انتخابات شركت نمیكنند؟ مگر در جاهاى دیگر دنیا كه ادعاى دموكراسى دارند، بیش از این كارى انجام میگیرد؟ با این شور و شوق، مردم در انتخاباتهاى گوناگون شركت میكنند؛ با رقابتهائى كه وجود دارد؛ رقابت كامل بین جناحهاى مختلف، باز - حالا آن‌كه میگوید، دشمن است - در داخل چرا یك عده‌اى همین‌طور یا صریحاً میگویند دموكراسى و مردمسالارى نیست، یا صریحاً نمیگویند؛ جورى میگویند كه معنایش همان «نیست» است؟ میگویند آقا ما باید براى ایجاد مردم‌سالارى در كشور تلاش كنیم! چیزى كه هست. میخواهید براى ایجاد آن چیزى كه هست، تلاش كنید؟! اینها آن چیزهائى است كه نقطه‌ى مقابل اعتماد به نفسى است كه ملت ما به آن احتیاج دارد و باید آن را داشته باشد.

برای کسب هوشیاری و مراقبت در مقاطع حساس اعتماد به نفس ملی ضرورتی اجتناب ناپذیر برای ملت ایران محسوب می شود"... اعتماد به نفس ملى یكى از ضرورتهاى ملت ماست در همه‌ى دورانها؛ بخصوص در این دوران. علت این، بخصوص هم این است كه دشمن در صحنه‌هاى گوناگون در گلاویز شدن با ملت ایران ناكام مانده؛ حالا دنبال شیوه‌هاى جدید، راه‌هاى جدید، حیله‌هاى جدید است و مكرهاى جدیدى میكند؛ «و مكروا و مكر اللَّه». شما هم كه بنده‌ى خدا هستید، در مقابل مكر او، در مقابل ترفند او باید هوشیارى ویژه‌ى خودتان را داشته باشیدنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 شهریور 1396 06:42 ب.ظ
Hiya! Quick question that's completely off topic. Do you know how
to make your site mobile friendly? My web site looks weird when browsing from my iphone
4. I'm trying to find a theme or plugin that might be able to
fix this problem. If you have any suggestions, please share.
With thanks!
پنجشنبه 9 شهریور 1396 04:09 ب.ظ
Hi, I would like to subscribe for this web site to obtain hottest
updates, so where can i do it please assist.
سه شنبه 29 فروردین 1396 11:10 ق.ظ
Hi there, just became alert to your blog through Google, and
found that it's truly informative. I'm going to watch out
for brussels. I will appreciate if you continue this in future.
A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"
کلیه حقوق این وبلاگ برای « انتخابات تجلی حماسه سیاسی » محفوظ است